Meslek Yüksekokulumuzda Bağımlılığa Karşı Farkındalık Semineri

Uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele etkinlikleri kapsamında Malazgirt Meslek Yüksekokulu’nda (MMYO) seminer düzenlendi. Seminerde, bağımlılık ve bağımlılık ile mücadele hakkında bilgilendirmeler yapılarak farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığının Mart ayını “Uyuşturucu ile Mücadele Ayı” ilan etmesi sonrası yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen etkinliklerin son durağı MMYO oldu. 12 Mart Perşembe günü MMYO Konferans Salonu’nda Öğr. Gör. Ufuk Doğan tarafından düzenlenen seminerde uyuşturucu ve bağımlılık konuları ele alındı. Seminer kapsamında Öğr. Gör. Doğan, bağımlılığın ne olduğuna ve zararlarına değinerek bağımlı bireylerin hangi gerekçelerle madde kullanımına başladığını ve risk faktörlerin anlattı. Bağımlı bireyin madde ile tanışma aşamalarını açıklayan Doğan, bireylerin yaptıkları hataları ve hatalara karşı alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Doğan, konuşmasını bağımlılıktan uzak durmanın en doğru yolunun bireyleri karşılaşabilecekleri sorunlar ve tuzaklar hakkında henüz sağlıklı iken bilgilendirmek olduğunu vurgulayarak tamamladı.

Seminer, Yeşilay broşürlerinin dağıtılması sonrası gerçekleştirilen farkındalık etkinliği ve animasyon filmi ile son buldu. Seminere MMYO Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mustafa Gülsün, Öğr. Gör. Bünyamin Bazyel, akademik-idari personelimiz ve öğrencilerimiz katılım gösterdi.