Malazgirt Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Mezuniyet Töreni

Malazgirt Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Mezuniyet Töreni, MMYO Konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cevad Selam, akademik ve idari personelimiz, Malazgirt kurum amirleri ile öğrencilerimiz ve aileleri katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan MMYO Müdürü Dr. Selçuk Baş, şunları söyledi: “Üniversite yaşamının en anlamlı günleri bir bakıma mezuniyet törenleridir zira sabırlı çabaların ürünleri bugün alınıyor ve dolayısıyla hepimizin heyecanı büyük. Bugün değerli öğrencilerimizin diplomalarını alarak hayata bir birey olarak atıldıklarının ilk günü. Değerli mezunlarımız, çaba ve emek sarf ederek, bu mutlu güne ulaştılar. Onları yürekten kutluyorum”

Öğrencilerimizin ailelerine de seslenen Dr. Baş konuşmasına şöyle devam etti. “Kıymetli veliler; Üzerine titrediğiniz, büyük emeklerle, özenle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı iş hayatına uğurlamanın vakti geldi. Ben, bütün mezunlarımızın ülkemize faydalı birer insan olarak çok önemli görevler üstleneceklerine inanıyorum. Sevgili mezunlar başarılarınız bizleri gururlandıracak, mutlu kılacaktır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Konuşmaların ardından ilk üçe giren öğrencilere hediye takdimine geçildi. Yüksekokul üçüncüsü, Çocuk Gelişimi Programı öğrencisi, Tuğba Sönmez’e hediyesini Malazgirt Kültür Merkezi Müdiresi Sevil Acaroğlu verirken, Yüksekokul ikincisi Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencisi, Tuğba Kılıç hediyesini Yüksekokul Müdürümüz Dr. Selçuk Baş’dan aldı. Yüksekokul birincisi Çocuk Gelişimi Programı öğrencisi Yağmur Yorulmaz’a ise hediyesini, Rektör yardımcımız Prof. Dr. Cevad Selam takdim etti.

Mezuniyet töreni, hatıra fotoğrafı çekimi, kep atma ve halaylar ile sona erdi.