Malazgirt MYO’da DGS ve Etkili Ders Çalışma Semineri

Malazgirt Meslek Yüksekokulunda (MYO), ön lisans programlarından mezun başarılı öğrencilerin lisans programlarına geçiş yapmaları için ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) hakkında bir seminer verildi. Malazgirt MYO Konferans Salonunda Öğr. Gör. Semih Uçar tarafından verilen seminere, MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Baş, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mustafa Gülsün, Öğr. Gör. Bünyamin Bazyel, akademik personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Öğrencilerimize DGS hakkında ayrıntılı şekilde bilgi vermek ve bu sınava etkili bir şekilde hazırlanmaları için rehberlik yaparak yol göstermek amacıyla düzenlenen seminerde, DGS hakkında sıkça sorulan sorular, etkili ders çalışma yöntemleri, başarısızlık önyargısını kırmak için yapılması gerekenler gibi konu başlıkları ele alındı.

Öğr. Gör. Uçar’ın DGS ile ilişkili temel konular hakkında katılımcıları bilgilendirdiği seminerde öğrencilerin eğitim hayatları boyunca girecekleri diğer sınavlar ve önlerine çıkan farklı sorunlarla nasıl başa çıkmaları gerektiği üzerinde de durdu. Hayatta karşılaşılan engellere boyun eğmek yerine bu engelleri aşma noktasında motivasyonu artırıcı formüller keşfedilmesi gerektiğini vurgulayan Öğr. Gör. Uçar, bu sayede öğrencilerimizin kişisel gelişimleri ve mesleki kariyerleri için verecekleri kararlarda daha sağlıklı adımlar atmalarının mümkün olabileceğinin altını çizdi.

Seminer soru-cevap faslı ile sona erdi.