Malazgirt MYO’da İktisadi Perspektiften Okuma Alışkanlığı Konuşuldu

Malazgirt Meslek Yüksekokulu (MYO) Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Öğr. Gör. Gökhan Asya, “İktisadi Perspektiften Okuma Alışkanlığı” başlıklı bir seminer verdi. Malazgirt MYO Konferans Salonundaki seminere MYO Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mustafa Gülsün ve Öğr. Gör. Bünyamin Bazyel ile akademik ve idari personelimiz katıldı.

Seminerinde; okuma kavramı ve okuma alışkanlığının bireysel ve toplumsal yararları üzerinde duran Öğr. Gör. Asya, okuma alışkanlığında gözlemlenen zaafların toplumsal bilinç düzeyine olumsuz yansımalarına dikkat çekti. Okumanın, bireylerin duygularını ve düşüncelerini olgunlaştırmada ve aktarmada sahip olduğu büyük önemi örnekler üzerinden açıklayan Öğr. Gör. Asya, “Malazgirt Okuyor” başlıklı etkinliğin de tanıtımını yaptı.

“Malazgirt Okuyor” etkinliği ile akademik yıl boyunca, MYO Kütüphanesinde, hafta içi her gün 16.00-17.00 saatleri arasında okuma faaliyeti yapılmasının planlandığını belirten Öğr. Gör. Asya, etkinliğe düzenli şekilde katılan ve en fazla kitap okuyanlara hediyeler verileceğini söyledi. Seminer, soru cevap faslının ardından sona erdi.